Okulumuz Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi adıyla öğretim verirken, 1970 mezunlarından Fehim ATAY, Emin İÇÖREN, Mehmet TUNA, Alev İKİZ, Mustafa ÖZATEŞLER, Uğur AYGEN, Nurten TUNAY, Yüksel VURAL, Özlem GÜREMEN, Abdullah YAPICI ve Bünyamin Şeref BABA?dan oluşan grup, merhum Dekanımız Prof. Dr. Hüseyin TİMUR'un maddi ve manevi destekleriyle, bir mezunlar derneği kurulması çalışmalarına başlamıştır. Derneğimizin tüzüğü Fehim ATAY, Mehmet TUNA ve Mustafa ÖZATEŞLER tarafından hazırlanmış ve derneğimiz İzmir Yüksek Ticaretliler Derneği adı altında 26 Mayıs 1973 tarihinde kurulmuştur. Hasan ERON, Fehim ATAY, Mehmet TUNA, Hasan BEKLEYEN, Türkan VESKE (KARABABA), Refet ERGELMİŞ, Şeref ÖZGÜREL, Argun ATAOĞUZ, Akın AKEFE, Cumhur R. YEYGEL ve Sunay ISPARTALI kurucu üyelerimizdir.

Otuz yıla yaklaşan süre içerisinde derneğimiz gelişerek bu günlere gelmiştir. Eriştiğimiz bu mutlu günlerde, okulumuza ve derneğimize katkıda bulunmuş bütün öğretim üyelerimizi ve mezunlarımızı şükranla anıyor; kurucu üyelerimiz Hasan ERON, Refet ERGELMİŞ ve Cumhur R. YEYGEL başta olmak üzere, vefat ederek aramızdan ayrılmış olanlara tanrıdan rahmet diliyoruz.

Derneğimiz, 1998 yılı Genel Kurulunda İzmir İktisat ve Yüksek Ticaretliler Derneği adını almıştır. 2000 yılında ise Ankara?da kurulu bulunan İzmir Yüksek Ticaretliler Derneği ile güç birliğini vurgulamak amacıyla aynı kısa isim altında faaliyet kararını almış, ünvanının başına ''İZİMDER'' kısaltmasını eklemiştir.

Son olarak derneğimiz, 30 Mart 2012 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulda adını; DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ( D.E.Ü.İ.İ.B.F ) MEZUNLARI DERNEĞİ – İZİMDER olarak değiştirilmiştir.

RizVN Login

Dernek Üyeleri Girişi