Kar amacı ile yapılmayan Kültür Gezilerimizden elde ettiğimiz gelirin tamamı derneğimizin Pr. Dr. Özlem DOĞAN BURS HAVUZUNA aktarılmaktadır. Derneğimizin düzenlediği gezilere katılarak, bir fazla kız öğrenciye BURS olanağı yaratmamıza katkı sağlayan üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

GÜRCİSTAN –ERMENİSTAN KÜLTÜR GEZİSİ PROGRAMI

1.GÜN (11 Haziran 2020 Perşembe): İSTANBUL – BATUM

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki THY kontuarında saat 03.30’da buluşma.

THY ile saat 06:30 ‘da Batum’a hareket, 09.30’da Batum’a varış, bekleyen otobüs ile panoramik şehir turu ve öğle yemeği sonrası kısa molalarla SVANETI Bölgesindeki MESTİA şehrine geliyoruz, panoramik şehir turu ve akşam yemeği sonrasında konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

2.GÜN (12 Haziran 2020 Cuma) :  MESTİA

Kahvaltıdan sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan SVANETI Bölgesinin simgesi olan 2.200 m yükseklikteki Kuleli Evlerin yer aldığı geleneksel Ortaçağ yaşamların sürdüğü LAMARİA ve USHGILI Köylerini gezip öğle yemeği sonrasında MESTIA ‘ ya geliyoruz, şehir turu ve serbest zaman sonrası yerel halk dansları eşliği alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz.

3.GÜN (13 Haziran 2020 Cumartesi):  MESTİA – KUTAISI

Kahvaltı sonrası kısa molalarla Zougdidi  köyündeki Dadani Sarayını gezip, öğle yemeği sonrası Gürcistan’ın eski başkenti Kutatisi ‘ye hareket ediyoruz. UNESCO DKM listesinde yer alan Bagrati Katedralini gezip, akşam yemeği sonrası otelimize geçiyoruz.

4.GÜN (14 Haziran 2020 Pazar):  KUTAISI – TİFLİS

Erken alacağımız kahvaltı sonrası duvar resim ve mozaikleri ile ünlü UNESCO DKM listesinde yer alan Gualeti Manastırı gezisi sonrası Joseph STALİN ‘in doğduğu müze ev, seyahat ettiği trenin yer aldığı GORİ ‘ye hareket edeceğiz. Öğle yemeği sonrası tarihi İpek yolu üzerinde şarap mahzenleri, tüneller ve mağaraların olduğu M.Ö ilk bin yılda kurulmuş antik Uplistsikhe şehri üzerinden yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası TİFLİS ‘e geliyoruz.

5.GÜN (15 Haziran 2020 Pazartesi):  TİFLİS

Kahvaltı sonrası tarihi kenti yürüyerek keşfetmeye başlıyoruz Metekhi Manastırı, Eski Sinagog, Sioni Katedrali, İkonaları ile ünlü Antchiskhati Bazilakasını geziyoruz. Öğle yemeği sonrası teleferikle Narikala Kalesi gezimiz sonrası Tiflis Devlet Müzesi ve Güzel Sanatlar Müzesini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN (16 Haziran 2020 Salı ) :  TİFLİS – KAZBEGI - TİFLİS

Çok erken alınacak kahvaltı sonrası UNESCO DKM listesinde yer alan M.S 5.yy’a kadar Gürcistan’ın başkenti olan MİSKETA ’ya hareket ediyoruz. Svetiskhoveli Katedrali ile Jvari Kilisesi ve yolumuz üzerindeki Ananuri Kalesi gezimiz sonrası Kafkasya’nın en yüksek dağı olan KAZBEGI Dağı eteklerinde kurulu KAZBEK ‘e hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrası Kazbegi ‘nin eteklerinde kurulu GERGETİ Kilisesine çıkmak için 4x4 araçlarımıza biniyoruz. Yöresel yün keçe imalathaneleri gezdikten sonra Tiflis’e dönüyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

7.GÜN (17 Haziran 2020 Çarşamba ):  TİFLİS – TELAVİ -TİFLİS

Erken alacağımız kahvaltı sonrası UNESCO DKM listesinde yer alan üzüm bağları ve üretilen şaraplar fıçılarının yere

gömülerek saklandığı şarap mahzenleri ile ünlü Kaheti Bölgesi’n de Signagui ‘de Sanat Müzesini gezimiz sonrası eski başkent Gremi’ye hareket edip eski Gürcistan devlet başkanı Alexander Chavchavadze ‘nin müze evini gezip eşsiz güzelliklere sahip Tsinandali bölgesini geçerek Telavi şehrine geliyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrası yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Tiflis ‘e dönüyoruz. Serbest zaman ve yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası  otelimize geçiyoruz.

8.GÜN (18 Haziran 2020 Perşembe): TİFLİS – ERİVAN

Erken alacağımız kahvaltı sonrası Ermenistan sınırına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrası bizi bekleyen otobüsümüz ile UNESCO DKM listesinde yer alan Ermeni Ortaçağ mimarisi örnekleri Sanahin ve Haghpat Manastırları ve manzarası ile insanı büyüleyen Achtarak Boğazı üzerinde kurulmuş Ortaçağ Saghmossavank Manastırını gezip yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrasında Erivan ‘a dönüyoruz. Panoramik şehir turu ve yerel halk dansları eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize geçiyoruz.

 9.GÜN (19 Haziran 2020 Cuma): ERİVAN – Garni- Ecmiyazın-ERİVAN

Erken alacağımız kahvaltı sonrası panoramik şehir turumuzu yapıp, antik pagan tapınakları, kale kalıntılarının yer aldığı GARNİ ‘ye hareket ediyoruz. Daha sonra UNESCO DKM listesindeki Ortaçağ Ermeni mimarisi örneklerinin başında yer alan ve içinde yüzlerce tarihi el yazmaları metinlerin bulunduğu Geghard Manastırı ile Enstitü Müzesi gezisi ve yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası sonra Ermenistan ‘ın hac merkezi olan ve UNESCO DKM listesindeki Ecmiyazın Manastırı, Zvartsnot tapınağı ve kalıntıları gezdikten sonra İncil ‘e göre Nuh ‘un gemisinin karaya oturduğuna inanılan Ağrı Dağı’nın karşısında yer alan Ararat Bölgesine gidiyoruz.  Khor Vrap Manastır ile Üniversiteyi gezdikten sonra ERİVAN ‘ a dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

10.GÜN (20 Haziran 2020 Cumartesi): ERİVAN- Sevan Gölü- ERİVAN

Erken alacağımız kahvaltı sonrası UNESCO DKM listesinde yer alan dünyanın önemli dağ göllerinden olan SEVAN Gölü’ne hareket ediyoruz. “ Hayat Ağacı “ ve “ Kanatlı Haçlar ” gibi motifler ile oyulmuş mezar taşlarının yer aldığı Noratus Köyü Mezarlığına gidiyoruz. Köyde alacağımız öğle yemeği sonrasında SEVAN Gölü’n de kısa bir tekne turu sonrası otantik taş evler ve sokakların yer aldığı DİLİCAN Köyü ziyareti sonrası ERİVAN ’a dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.  

11.GÜN (21 Haziran 2020 Pazar):  ERİVAN – TİFLİS – İSTANBUL

Erken alınacak kahvaltı sonrası sınıra hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptıktan sonra bekleyen otobüsümüz ile TİFLİS ‘e dönüyoruz. Yerel restoranda öğle yemeği ve serbest zaman sonrası Tiflis Havalimanına hareket ediyoruz. 17.25 THY ile İstanbul’a uçuyoruz. Saat 19.00 ‘da İstanbul Havalimanına geliyoruz. (Yemeklerde domuz eti olmayacaktır.)

 

KATILIMCI SAYISI: 20 Kişi ile sınırlıdır.
SON BAŞVURU TARİHİ: 20 Nisan 2020

TUR ÜCRETİ

GÜRCİSTAN + ERMENİSTAN için:

İZİMDER Üyesi:  

İki kişilik odada kişi başı :  2000 $

Aralık: 400 $
Ocak+ Şubat+ Mart+ Nisan = 400 $

MEZUN ve MİSAFİR

İki kişilik odada kişi başı :    2.100 $

Aralık: 500 $, 

Ocak+ Şubat+ Mart+ Nisan = 400 $

Tek kişi oda farkı :  460 $

0-9 yaş Çocuk Fiyatı: 1.680 $

Aralık 360 $ 

Ocak + Şubat +Mart+Nisan = 330 $

                                          
Sadece GÜRCİSTAN için:

İZİMDER Üyesi:  

İki kişilik odada kişi başı :    1.200 $

Aralık: 240 $
Ocak+ Şubat+ Mart+ Nisan = 240 $

MEZUN ve MİSAFİR

İki kişilik odada kişi başı :    1.300 $

Aralık: 260 $, 

Ocak+ Şubat+ Mart+ Nisan = 260 $

Tek kişi oda farkı :  190 $

0-9 yaş Çocuk Fiyatı: 880 $

Aralık: 200 $

Ocak +Şubat +Mart +Nisan = 170 $

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • İstanbul – Tiflis gidiş/dönüş uçak bileti,
 • Konaklama 4 Yıldızlı Otellerde,
 • 2. günden 11.güne kadar toplam 10 Kahvaltı,
 • 1. günden 11.güne kadar toplam 11 Öğle Yemeği,
 • 1. günden 10.güne kadar toplam 10 Akşam Yemeği,
 • Lüks Otobüsler ve Özel SUV araçlar,
 • Tur içindeki Tekne Gezisi ve Teleferik Ücreti,
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat Sigorta Paketi,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Programda belirtilmeyen yerler,
 • Kişisel Harcamalar,
 • Bahşişler,
 • ERMENİSTAN Vizesi ( Ermenistan Yeşil Pasaporta Vize Uygulamaktadır.)

 

Gezimiz TURSAB A-4513 No'lu KARMİ Turizm Seyahat Acentesi garantisi altındadır.

İletişim: Y. Erkan ÖZDEMİR - 0532 372 00 90

RizVN Login

Dernek Üyeleri Girişi