Kâr amacı ile yapılmayan Kültür Gezilerimizden elde ettiğimiz gelirin tamamı, derneğimizin Pr. Dr. Özlem DOĞAN BURS HAVUZU'na aktarılmaktadır. Derneğimizin düzenlediği gezilere katılarak, bir fazla kız öğrenciye BURS olanağı yaratmamıza katkı sağlayan üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

23 NİSAN’DA SAFRANBOLU –KASTAMONU –BEYPAZARI KÜLTÜR GEZİSİ ( 5 Gece 4 Gün )

19 Nisan 2019 - Cuma :   Akşam saat 22.00 ‘ da Atatürk Lisesi önünden hareket ediyoruz. Manisa ,Bursa, üzerinden sabah kahvaltı molamızı yapacağımız ABANT ve YEDİ GÖLLER MİLLİ PARKI ‘na varıyoruz.

20 Nisan 2019 - Cumartesi: Kahvaltı molası sonrası BOLU ’ya hareket ediyoruz ve panoramik şehir turumuzu yapıp, MENGEN üzerinden bastonları ile ünlü DEVREK ’e geliyoruz. Kısa bir baston atölyesi mola sonrası BARTIN ’a geliyoruz. Panoramik Bartın turumuz sonrası Fatih Sultan Mehmet’in Çeşm-i Cihan dediği, adını Kraliçe AMARİS ‘ ten alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan AMASRA ‘ya hareket ediyoruz. Bu şirin beldede Ceneviz Kalesi, Osmanlı Hamamı ve Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra konaklayacağımız UNESCO dünya listesinde olan müze kent SAFRANBOLU ’ya gidiyoruz. ( K-A )

21 Nisan 2019 - Pazar:  Kahvaltıdan sonra HIDIRLIK TEPESİ, KÖPRÜLÜ MEHMET ALİ PAŞA CAMİ, GÜNEŞ SAATİ, ARASTA ÇARŞISI, YEMENİCİLER ÇARŞISI, CİNCİ HOCA HANI, KAYMAKAMLAR KONAĞI, KİLECİLER EVİ, KARA ÜZÜMLER EVİ, ASMAZLAR KONAĞI gezeceğimiz yerler arasında. Öğle Yemeği ve lokum alışverişi sonrası Ahşap Cami, Çamaşırhane, Sipahiler Konağı ve Kaymakçılar Konağının yer aldığı Yörüklerin yaşadığı ve açık hava müzesi YÖRÜKÖY  ve pazarını gezip, KASTOMONU’ ya hareket ediyoruz.  Yakup Kadri’den Halide Edip’e Karınca Ordusunun izinde Milli Mücadele ruhunun algılanması, Atatürk ve Şapka Devrimi, Mehmet Akif’in İstiklâl Marşını ilk okuduğu Nasrullah Cami-i’ni geziyoruz. Candaroğulları tarafından yapılmış muhteşem ahşap işçiliği ile UNESCO dünya mirası geçici listesinde yer alan 600 yıllık Mahmut Bey Camini gezip, akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.  ( K-A )

22 Nisan 201 - Pazartesi: Erken alacağımız kahvaltıdan sonra Saat Kulesi, Livapaşa Konağı, Etnoğrafya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Kastamonu Konaklarını gezdikten sonra Milli Mücadelenin simgesi İNEBOLU ’ya hareket ediyoruz. Dünyanın sayılı kanyonlarından olan ÇATAK Kanyonunun yer aldığı Küre Milli Parkı üzerinden KÜRE ‘ye geliyoruz. Kısa bir börek molasından sonra Fatih döneminde yapılan Hoca Şemseddin Camiyi görüp İnebolu’ya hareket ediyoruz ve panoramik İnebolu turumuz sırasında Tarihi İnebolu Evleri, Güneş Saati, Şerife Bacı Heykeli ile Şapka Devrimi Bildirgesinin okunduğu Türk Ocağı binasını gezdikten sonra ILGAZ Kayak Merkezi üzerinden Beypazarı’na hareket ediyoruz. Bir bağ evinde müzik eşliğinde yöresel yemeklerden oluşan akşam yemeği sonrası geceleme BEYPAZARI ’n da otelimizde. ( K-A )

23 Nisan 2019 – Salı: Kahvaltıdan sonra HIDIRLIK TEPESİ ‘ ne çıkıyoruz. Daha sonra Beypazarı Konakları, Türk Hamam Müzesi, Kent Tarihi Müzesi, İpekyolu Konağı, Alaaddin Sokak ve Telkâri Gümüş Çarşısını gezip, ünlü Beypazarı Güvecini tattıktan sonra kısa molalarla İZMİR ‘e hareket ediyoruz. ( K)

K=Kahvaltı, A= Akşam Yemeği

TUR FİYATI 

İki kişilik odada kişi başı

ÜYELER İÇİN      : 1.250 TL             Kasım : 250 TL, Aralık+ Ocak +Şubat +Mart: 250 TL

MİSAFİR İÇİN     : 1.275 TL             Kasım : 275 TL, Aralık+ Ocak +Şubat +Mart: 250 TL

Tek kişi farkı

ÜYELER İÇİN      : 1.700 TL             Kasım : 500 TL,  Aralık+ Ocak+ Şubat+ Mart : 250 TL  

MİSAFİR İÇİN     : 1.750 TL             Kasım : 550 TL,  Aralık+ Ocak+ Şubat+ Mart : 250 TL

                                                        Çocuk Fiyatı

0-6 Yaş               : 725 TL                                7-12 Yaş                               : 975 TL

 

Katılımcı Sayısı : 30 Kişi ile sınırlıdır.                            SON BAŞVURU TARİHİ :  22 Mart 2019

 

Fiyatlara Dahil Hizmetler:

  • Lüks otobüsler ile ulaşım.
  • 4* otellerde konaklama.
  • 4 Kahvaltı +3 Akşam Yemeği ( 3. Akşam müzikli yemek ),
  • Programda yer alan tüm geziler,
  • Profesyonel rehberlik hizmeti ve Acente refakati,
  • Seyahat Sigortası,

Fiyata Dahi Olmayan Hizmetler:

  • İlk gün yolda alınan sabah kahvaltısı, tüm öğle yemekleri ile son gün akşam yemeği,
  • Alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,
  • Müze ve ören yeri ücretleri,

Gezimiz TURSAB A-3571 No'lu İKARUS TUR Turizm Seyahat Acentesi garantisi altındadır.

İletişim:  Y. Erkan ÖZDEMİR :  0532 372 00 90

ÖN KAYIT FORMU

* Sizinle iletişime geçebilmemiz için aşağıdaki ön kayıt formunu eksiksiz doldurmanızı rica ederiz.

KİMLİK BİLGİLERİNİZ
Powered by BreezingForms

RizVN Login

Dernek Üyeleri Girişi